25QHTF53-37.152-PD
DigiKey Part Number
5672-25QHTF53-37.152-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHTF53-37.152-PD
Description
37.152 MHz XO 2.5V 5.0X3.2 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
37.152 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)