25QHTF22-166.666-PD
DigiKey Part Number
5672-25QHTF22-166.666-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHTF22-166.666-PD
Description
166.666 MHz XO 2.5V 2.5X2.0MM PD
Customer Reference
Detailed Description
166.666 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
29mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)