25QHTF21-50.4967-PD
DigiKey Part Number
5672-25QHTF21-50.4967-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHTF21-50.4967-PD
Description
50.4967 MHz XO 2.5V 2.0X1.6MM PD
Customer Reference
Detailed Description
50.4967 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
24mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)