25QHTF21-2.080-OE
DigiKey Part Number
5672-25QHTF21-2.080-OE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25QHTF21-2.080-OE
Description
2.08 MHz XO 2.5V 2.0X1.6 MM OE
Customer Reference
Detailed Description
2.08 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
2.5V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
21mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)