18QHTF57-2.200-PD
DigiKey Part Number
5672-18QHTF57-2.200-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18QHTF57-2.200-PD
Description
2.2 MHz XO 1.8V 7.0X5.0 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
2.2 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
21mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)