18QHTF32-85.680-PD
DigiKey Part Number
5672-18QHTF32-85.680-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18QHTF32-85.680-PD
Description
85.68 MHz XO 1.8V 3.2X2.5 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
85.68 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
26mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)