18QHTF22-10.680-PD
DigiKey Part Number
5672-18QHTF22-10.680-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18QHTF22-10.680-PD
Description
10.68 MHz XO 1.8V 2.5X2.0 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
10.68 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
22mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)