18QHTF21-2.028-PD
DigiKey Part Number
5672-18QHTF21-2.028-PD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18QHTF21-2.028-PD
Description
2.028 MHz XO 1.8V 2.0X1.6 MM PD
Customer Reference
Detailed Description
2.028 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
21mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)