MS2507L12D1-RSR
DigiKey Part Number
MS2507L12D1-RSR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2507L12D1-RSR
Description
FAN AXIAL 25X7.4MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 25mm L x 25mm H Sleeve 1.2 CFM (0.034m³/min) 3 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Speed Sensor (Tach)
Series
Noise
20.0dB(A)
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 25mm L x 25mm H
Weight
0.011 lb (4.99 g)
Width
7.40mm
Current Rating (Amps)
0.050A
Air Flow
1.2 CFM (0.034m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.090 in H2O (22.4 Pa)