MR9238L12B1-FSR
DigiKey Part Number
MR9238L12B1-FSR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR9238L12B1-FSR
Description
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 109.2 CFM (3.06m³/min) 3 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Series
Noise
50.5dB(A)
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.437 lb (198.00 g)
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
0.820A
Air Flow
109.2 CFM (3.06m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.610 in H2O (151.9 Pa)