G1238M24B-FSR-EM
DigiKey Part Number
G1238M24B-FSR-EM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G1238M24B-FSR-EM
Description
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 119mm L x 119mm H Ball 125.0 CFM (3.50m³/min) 2 Wire Leads
Category
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Mfr
Noise
43.0dB(A)
Termination
2 Wire Leads
Part Status
Active
Ingress Protection
Size / Dimension
Square - 119mm L x 119mm H
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
0.330A
Air Flow
125.0 CFM (3.50m³/min)
Static Pressure
0.320 in H2O (79.7 Pa)