Image for 1LS036-15.0 is not available
1LS036-15.0
DigiKey Part Number
1LS036-15.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1LS036-15.0
Description
CAP SWITCH GRAY/FR WHT LENS 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Tactile Switch Cap Gray, Frosted White Lens Snap Fit
Category
Color
Gray, Frosted White Lens
Manufacturer
MEC Switches
Illumination
Illumination Opening
Series
For Use With/Related Products
Multimec® Series
Packaging
Tube
Mounting Type
Snap Fit
Part Status
Active
Size
6.50mm Dia x 15.00mm H