30KPA64A
DigiKey Part Number
3811-30KPA64A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA64A
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Customer Reference
Detailed Description
104V Clamp 291.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
291.3A
Series
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.5V