HBWS2012-33NJ
DigiKey Part Number
5262-HBWS2012-33NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-HBWS2012-33NJCT-ND - Cut Tape (CT)
5262-HBWS2012-33NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HBWS2012-33NJ
Description
FIXED IND 33NH 500MA 150 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 150mOhm Max 0805 (2015 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)