MS338-10F-NS
DigiKey Part Number
2333-MS338-10F-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS338-10F-NS
Description
33.8 X 30.3 X 3.3MM TWO-PIECE DR
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 1.193" (30.30mm) X 1.331" (33.80mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS338-10F-NS Models
Category
Type
Frame
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Height - Overall
0.130" (3.30mm)
Series
Length - Overall
1.331" (33.80mm)
Packaging
Tray
Width - Overall
1.193" (30.30mm)