CGH40045F | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1465-CGH40045F-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGH40045F |
Description | RF MOSFET HEMT 28V 440193 |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Mosfet 28 V 400 mA 0Hz ~ 4GHz 14dB 55W 440193 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Test 28 V |
Manufacturer MACOM Technology Solutions | Current Rating (Amps) 14A |
Series | Current - Test 400 mA |
Packaging Tray | Power - Output 55W |
Part Status Not For New Designs | Voltage - Rated 84 V |
Technology HEMT | Package / Case 440193 |
Frequency 0Hz ~ 4GHz | Supplier Device Package 440193 |