L2C4-35902S04F0900 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
Image for L2C4-35902S04F0900 is not available
L2C4-35902S04F0900
DigiKey Part Number
1416-L2C4-35902S04F0900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L2C4-35902S04F0900
Description
LED COB WARM WHT SQU 3500K
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
37.5V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
107 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
1.4A
Color
White, Warm
Size / Dimension
13.35mm L x 13.35mm W
CCT (K)
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.50mm
Configuration
Square
Light Emitting Surface (LES)
9.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
2800lm (Typ)
Current - Test
700mA