L2C4-30902L05F1200 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for L2C4-30902L05F1200 is not available
L2C4-30902L05F1200
DigiKey Part Number
1416-L2C4-30902L05F1200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L2C4-30902L05F1200
Description
LED COB WARM WHT SQU 3000K
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) LUXEON CX Plus CoB Gen 2 White, Warm Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
127 lm/W
Current - Max
1.1A
CRI (Color Rendering Index)
90
Color
White, Warm
Size / Dimension
17.85mm L x 17.85mm W
CCT (K)
3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.50mm
Light Emitting Surface (LES)
12.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
2442lm (Typ)
Current - Test
550mA