V391HA32
DigiKey Part Number
V391HA32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V391HA32
Description
VARISTOR 604V 25KA DISC 32MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
604 V 25 kA Varistor 1 Circuit Bolt Mount Disc 32mm, Formed Tabs
Category
Varistor Voltage (Max)
663 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
25 kA
Series
Energy
395J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1750 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
510 V
Mounting Type
Bolt Mount
Varistor Voltage (Min)
545 V
Package / Case
Disc 32mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Typ)
604 V