V10H115P is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Littelfuse HMOV Varistor Series | Digi-Key Daily
Building Automation – Protect/Sense/Control
V10H115P
DigiKey Part Number
F7730-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V10H115P
Description
VARISTOR 180V 3.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
198 V
Energy
30J
Capacitance @ Frequency
465 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
115 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
153 V
Varistor Voltage (Min)
162 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
180 V