TMOV14RP320EL1T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 228
Building Automation – Protect/Sense/Control
TMOV14RP320EL1T7
DigiKey Part Number
TMOV14RP320EL1T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMOV14RP320EL1T7
Description
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
510 V 6 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Series
Energy
136J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
380 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Varistor Voltage (Typ)
510 V
Package / Case
Disc 14mm