SZSMF4L43AT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L43AT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L43AT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L43AT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L43AT3G
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SOD123F
Detailed Description
69.4V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V