SZSMF4L11AT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L11AT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L11AT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L11AT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L11AT3G
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123F
Detailed Description
18.2V Clamp 22A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V