SZ1SMB43CAT3G
DigiKey Part Number
F11564TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11564CT-ND - Cut Tape (CT)
F11564DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB43CAT3G
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.4V Clamp 8.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
210pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.6A