SZ1SMB15CAT3G
DigiKey Part Number
F11544TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11544CT-ND - Cut Tape (CT)
F11544DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB15CAT3G
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 24A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
555pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A