SMF60A-T13
DigiKey Part Number
SMF60A-T13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF60A-T13
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
96.8V Clamp 1.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V