SMF4L70AT1G
DigiKey Part Number
18-SMF4L70AT1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L70AT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L70AT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L70AT1G
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD123F
Detailed Description
113V Clamp 3.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.5A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V