SMF4L26A
DigiKey Part Number
F7482TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7482CT-ND - Cut Tape (CT)
F7482DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L26A
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
42.1V Clamp 9.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V