SMF4L15AT1G
DigiKey Part Number
18-SMF4L15AT1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L15AT1GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L15AT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L15AT1G
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.4V Clamp 16.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.4A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V