SMF36A-T13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 2.009
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 4.571
Datasheet
58.1V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
SMF36A-T13
DigiKey Part Number
SMF36A-T13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF36A-T13
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V