SDP0120T023G5RP
DigiKey Part Number
F5917TR-ND - Tape & Reel (TR)
F5917CT-ND - Cut Tape (CT)
F5917DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDP0120T023G5RP
Description
THYRISTOR 12V 70A SC-74A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V Off-State 70 A Ipp TVS Thyristor SC-74A, SOT-753
Category
Current - Peak Pulse (8/20µs)
70 A
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Hold (Ih)
30 mA
Series
Number of Elements
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
7.8pF
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Off State
12V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - On State
4 V