LCFE080602G900TG
DigiKey Part Number
F10192TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE080602G900TG
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 8Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCFE080602G900TG Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8Ohm
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
TVS Diode ESD Protection
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0302 (0806 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
100mA