L4CC0306QLR012FNR
DigiKey Part Number
18-L4CC0306QLR012FNRTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-L4CC0306QLR012FNRCT-ND - Cut Tape (CT)
18-L4CC0306QLR012FNRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L4CC0306QLR012FNR
Description
4T L4CC0306 0.33W 50PPM 12 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor Wide 0603 (1608 Metric), 0306 Current Sense, High Voltage Metal Foil
Category
Features
Current Sense, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)