5KP33A-HRA
DigiKey Part Number
F6921TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6921CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP33A-HRA
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 95.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
95.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V