5.0SMDJ48CAS
DigiKey Part Number
5.0SMDJ48CASTR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ48CASCT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ48CASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ48CAS
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 58.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
58.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Series
Power Line Protection
Yes
Applications
Telecom
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V