0MIN07.5MXGLO
DigiKey Part Number
0MIN07.5MXGLO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0MIN07.5MXGLO
Description
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0MIN07.5MXGLO Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Mfr
Voltage Rating - DC
Series
Response Time
Fast Blow
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Approval Agency
SAE, UL
Mounting Type
Requires Holder
Color
Brown
Fuse Type
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)