0441.500WR
DigiKey Part Number
0441.500WR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0441.500WR
Description
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0603
Customer Reference
Detailed Description
500 mA 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0441.500WR Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Voltage Rating - DC
Series
Response Time
Fast Blow
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W x 0.020" H (1.54mm x 0.85mm x 0.50mm)