0326.187H is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
187 mA 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
0326.187H
DigiKey Part Number
F457-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0326.187H
Description
FUSE CERM 187MA 250VAC 3AB 3AG
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage Rating - AC
250 V
Mfr
Response Time
Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Part Status
Obsolete
Melting I²t
0.23
Mounting Type
Requires Holder
Size / Dimension
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type
DC Cold Resistance
7.67 Ohms