LFJ602003C
LFJ602003C
LFJ602003C
DigiKey Part Number
5666-LFJ602003C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFJ602003C
Description
FUSE BLOCK CART 600V 200A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 200 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
200 A
Mfr
For Use With/Related Products
Class J Fuses
Series
Fuse Type
Cartridge
Packaging
Box
Fuseholder Type
Block
Part Status
Active
Number of Circuits
3
Mounting Type
Voltage
Fuse Size
1.625" Dia x 5.75" L (41.28mm x 146.05mm)