KSDB120P
DigiKey Part Number
5666-KSDB120P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KSDB120P
Description
RELAY TIME DELAY 10SEC CHAS MT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Off-Delay Time Delay Relay SPST-NO (1 Form A) 0.1 Sec ~ 10 Sec Delay Chassis Mount
Category
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Delay Time
0.1 Sec ~ 10 Sec
Series
Voltage - Supply
12VDC
Packaging
Bulk
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)