CB1.17LL-2IPX4L-7.5IN
DigiKey Part Number
2868-CB1.17LL-2IPX4L-7.5IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB1.17LL-2IPX4L-7.5IN
Description
COAX CBL MHF4L TO MHF4L 7.5"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF4L to I-PEX MHF4L 1.17mm OD LL Coaxial Cable 7.500" (190.50mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
Length
7.500" (190.50mm)
Series
Cable Type
1.17mm OD LL Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF4L to I-PEX MHF4L
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C