Image for FGG.4B.310.CLAD16Z is not available
FGG.4B.310.CLAD16Z
DigiKey Part Number
FGG.4B.310.CLAD16Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.4B.310.CLAD16Z
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
17A
Shell Size - Insert
310
Cable Opening
0.594" ~ 0.630" (15.10mm ~ 16.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C