Image for FGG.1B.307.CYBD52Z is not available
FGG.1B.307.CYBD52Z
DigiKey Part Number
1124-FGG.1B.307.CYBD52Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.307.CYBD52Z
Description
Circular Metal
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Category
Shell Finish
Chrome
Color
Silver
Number of Positions
7
Shielding
Shell Size - Insert
307
Current Rating (Amps)
7A
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C