Image for FGG.1B.305.KLAD76 is not available
FGG.1B.305.KLAD76
DigiKey Part Number
FGG.1B.305.KLAD76-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.1B.305.KLAD76
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Color
Black
Number of Positions
5
Current Rating (Amps)
9A
Shell Size - Insert
305
Cable Opening
0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C