Image for 03023-D-E-700P is not available
03023-D-E-700P
DigiKey Part Number
788-03023-D-E-700P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
03023-D-E-700P
Description
WIRED BUCKPUCK LED DRIVER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
700mA Constant Current LED Driver Buck (Step-Down) Topology 1 Output
Category
Voltage - Input (Max)
32V
Manufacturer
LEDdynamics Inc.
Current - Output (Max)
700mA
Series
Dimming
Analog
Packaging
Bag
Features
SCP
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Type
Constant Current
Efficiency
95%
Topology
Buck (Step-Down)
Mounting Type
Through Hole
Number of Outputs
1
Package / Case
7-SIP Module, 6 Leads
Voltage - Input (Min)
7V
Size / Dimension
0.83" L x 0.83" W x 0.48" H (21.0mm x 21.0mm x 12.2mm)