Image for ST005PCN25-NTP is not available
ST005PCN25-NTP
DigiKey Part Number
ST005PCN25-NTP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST005PCN25-NTP
Description
RF EMI SHIELDING TAPE 0.25"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape - Nickel-Copper (NI/CU) Fabric Acrylic, Conductive 0.250" (6.35mm) X X 0.005" (0.13mm)
Category
Thickness - Overall
0.005" (0.13mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Bulk
Adhesive
Acrylic, Conductive
Part Status
Active
Material
Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Type
Shielding Tape
Storage/Refrigeration Temperature
64°F ~ 82°F (18°C ~ 28°C)
Width
0.250" (6.35mm)