Image for SM28R0760 is not available
SM28R0760
DigiKey Part Number
SM28R0760-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM28R0760
Description
FERRITE CORE 150 OHM HINGED
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hinged (Snap On) Free Hanging Ferrite Core 150Ohm @ 100MHz ID 0.512" W x 0.051" H (13.00mm x 1.30mm) OD 0.760" W x 0.331" H (19.30mm x 8.40mm) Length 1.126" (28.60mm)
Category
Impedance @ Frequency
150Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
28
Packaging
Bulk
Inner Dimension
0.512" W x 0.051" H (13.00mm x 1.30mm)
Part Status
Active
Outer Dimension
0.760" W x 0.331" H (19.30mm x 8.40mm)
Type
Flat
Mounting Type
Free Hanging
Design
Hinged (Snap On)
Length
1.126" (28.60mm)