Image for SG187750R-24 is not available
SG187750R-24
DigiKey Part Number
SG187750R-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG187750R-24
Description
RFI FOF GASKET PU
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fabric Over Foam Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) Non-Conductive Adhesive
Category
Height
0.187" (4.75mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Packaging
Bulk
Attachment Method
Non-Conductive Adhesive
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Type
Fabric Over Foam
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Rectangle
Shelf Life
24 Months
Width
0.750" (19.05mm)
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Length
24.000" (609.60mm)