SG100300B-48
DigiKey Part Number
SG100300B-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG100300B-48
Description
RFI FOF GASKET PU
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fabric Over Foam Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) Non-Conductive Adhesive
Category
Height
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Material
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Packaging
Bulk
Attachment Method
Non-Conductive Adhesive
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Type
Fabric Over Foam
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Bell
Shelf Life
24 Months
Width
0.300" (7.62mm)
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)