EA-RF375-24
DigiKey Part Number
EA-RF375-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA-RF375-24
Description
RF FERRITE SHEET 24"X24"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Flexible Ferrite Sheet EA Polyurethane Foam Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 24.000" (609.60mm) X 24.000" (609.60mm) X 0.375" (9.53mm)
Category
Length
24.000" (609.60mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Width
24.000" (609.60mm)
Series
Thickness - Overall
0.375" (9.53mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-51°C ~ 121°C